Açık Lise Ders Seçme İşlemleri

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

Açık Lise Ders Seçme İşlemleri

Mesaj gönderen hadronx »

Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Ders Seçme İşlemleri başlamış olup 19 Mart 2021 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir.

Pandemi sebebiyle bu dönem kayıtlar otomatik olarak sistem tarafından yenilendi ve öğrenciler kayıt için ücret ödemediler.
Öğrencilerimizin tek yapacağı sayfalarına girip ders seçme işlemleri yapmak.
Aşağıdaki linkten giriş yapınız

http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Açılan sayfanızın sol tarafındaki ana Menülerden KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME menüsüne tıklayınız. Hemen altında açılan Ders Seçme işlemine tıklayınız
aol ders.png
aol ders.png (72.89 KiB) 1933 kere görüntülendi
Menüye tıklayınca açılan sayfada seçebileceğiniz zorunlu ve seçmeli dersleri göreceksiniz.

35 kredilik ders alabilirsiniz.
Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere her dersin hangi döneme ait olduğu ve kaç kredisi olduğu bilgisi var
aol ders5.png
aol ders5.png (6.59 KiB) 1933 kere görüntülendi
Seçim yaparken sistem en alt dönemden başlamayı zorunlu kılıyor. Yani ders ekranında 3.dönem dersi varken siz 4.dönem dersi seçerseniz uyarı mesajı geliyor.
aol ders4.png
aol ders4.png (4.36 KiB) 1933 kere görüntülendi
3.dönem derslerinizi seçtikten sonra 35 krediyi doldurana kadar 4.dönemden seçmeye başlayabilirsiniz. Eğer 4.dönem derslerini seçtikten sonra hala 35 krediniz dolmadı ise 5.dönem derslerinden de alabilirsiniz. Zorunlu dersler varken sistem seçmeli derslerden seçmeye izin vermiyor.
Seçim işlemi için her dersin başındaki sembole tıklamanız yeterli
aol ders2.png
aol ders2.png (5.74 KiB) 1933 kere görüntülendi
35 kredi dolunca seçim yaparsanız uyarı mesajı ile 35 krediyi doldurduğunuz bilgisi geliyor.
aol ders 3.png
aol ders 3.png (5.04 KiB) 1933 kere görüntülendi

Seçtiğiniz dersler alt tarafta listeleniyor. Seçtiğiniz bir dersi silmek başka dersi eklemek isterseniz yine o dersin başındaki sembole tıklamanız yeterli

BU DÖNEM SINAVLARI 25-29 MART ARASI OLACAK. ONLİNE YAPILACAK. BİR AN ÖNCE DERSLERİNİZİ SEÇİP ÇALIŞMAYA BAŞLAMALISINIZ.

“LİSE” sayfasına dön