Bilsem 2021 Sonuçları

Resmi yazılar başta olmak üzere,il içi- il dışı atamalar gibi tüm eğitim kademelerini ilgilendiren konuları paylaşım alanı.
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

Bilsem 2021 Sonuçları

Mesaj gönderen hadronx »

Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında Bilim ve Sanat Merkezlerinde Eğitim Alacak Öğrencilerin Değerlendirme Sonuçlarını açıkladı

Aşağıdaki linke tıklayınız.

http://meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/ ... 8av/ss.asp

Linke tıklayınca karşınıza aşağıdaki resimdeki gördüğünüz sayfa açılacak.

bilsem sonuçları.png
bilsem sonuçları.png (23.79 KiB) 879 kere görüntülendi

İlgili yerleri doldurup (TC Kimlik-Doğum Tarihi ve ekranda karşınıza çıkan Güvenli kodu) Tamam butonuna basınız.

Sonuçlar hayırlı olsun

MEB BİLSEM SONUÇLARI AÇIKLAMASI

"2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren bilim ve sanat merkezlerimizde (BİLSEM) eğitim alacak öğrencilerin yetenek alanlarına göre değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Tüm sınıf düzeyleri için taban puan genel zihinsel yetenek alanında 130, resim yetenek alanında 90, müzik yetenek alanında ise 70 puan olarak belirlenmiştir.

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında yapılan değerlendirme sonuçlarına ilişkin itirazlar 26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından il millî eğitim müdürlüklerine yapılacaktır.

Bilim ve sanat merkezlerine kayıt hakkı kazanan öğrenciler 23 Ağustos-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, ikamet ettikleri il/ilçelerin sorumluluk alanında yer alan bilim ve sanat merkezlerine başvurarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir." denildi.

“EĞİTİM GENEL KONULAR” sayfasına dön