YKS 2020 SORULARI

Cevapla
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 425
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

YKS 2020 SORULARI

Mesaj gönderen hadronx » 27 Haz 2020, 09:55


YKS 2020 Soruları ÖSYM tarafından yayımlanacak. Geçen sene ki YKS sınavı cumartesi ve pazar oturumları bittikten bir gün sonra 17 Haziran saat 14 gibi ÖSYM soruları yayımlamıştı. Bu sene de cumartesi ve pazar oturumları bittikten sonra ki gün yayımlanacağı tahmin ediliyor.
2020 YKS SORULARI YAYIMLANDI. YAZIMIZIN SONUNDA İLGİLİ LİNK MEVCUTTUR
YKS..jpg
YKS..jpg (169.64 KiB) 326 kere görüntülendi
YKS BAŞARI MESAJLARI için TIKLAYINIZ


YKS HAKKINDA BİLGİLER
2020 yılı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü yapılacak. Eskinin YGS ve LYS yerine YKS getirildi. 3 oturumda sınav yapılmakta.
1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) Cumartesi Saat 10.15
2. Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT)  Pazar Saat 10.15
3. Oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT)  Pazar Saat 15.45
1.oturum olan TYT sınavına herkes girmek zorundadır. TYT yarın ki  yani cumartesi günü sınavımız.Bu oturumdan yeterli puan alanlar 2. ve 3. oturumlara girmeye hak kazanıyor. Sınav saatinden 1 saat önce gireceğiniz okulda olmanız tavsiye edilmekte. Unutmayınız  Sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonraki oturumlarda ise 15.30’dan sonra sınav salonlarına alınmayacaklar.
Corona virüsü salgını sebebiyle öğrencilere maskede dağıtılacak. Öğrenci isterse sınav esnasında maskesini çıkartabilecek. 
Bu sene psikolojik açıdan daha zorlu geçecek olan sınavda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. Öğrencilerimiz kafalarındaki endişeleri bi kenara bırakıp sakin ve soğukkanlı bir şekilde sınava odaklanmalı ve elinden gelen gayreti göstermeli. Sınav ne kadar önemli olursa olsun siz öğrencilerimizden daha değerli değil. Hayallerinize kavuşmanız dilek ve temennisi ile…

 Sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonraki oturumlarda ise 15.30’dan sonra sınav salonlarına alınmayacaklar.

 

YKS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler :
ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak edineceğiniz sınav giriş belgesi yanınızda olmalıdır. Bu belgeyi siyah ya da renkli çıktı olarak alabilirsiniz. Belgede sınav merkezi, bina, salon ve fotoğrafınız yer almalıdır.


Nüfus cüzdanı ya da T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun yanınızda olması, bunların dışında Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC Kimlik Kartı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışında; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

 

 Sınava Giderken Yanınızda BulunMAMAsı Gerekenler:
Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından yanında getireceğin eşyaların kurallar dışında olmaması gerekmeketedir.

Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete gibi araç gereçler ÖSYM tarafından sağlandığı için yanınızda bulunması yasaktır.

Sınavın yapıldığı her bir salonda en az bir adet duvar saati olduğundan yanınızda kol saati bulunmaması gerekiyor.

Çanta, cüzdan, cep telefonu, anahtar, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş vb. takılar;

Metal para gibi metal içerikli eşyalar(basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç),

Çeşitli plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlar,

Cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihaz ve her türlü elektronik/mekanik cihaz,

Kâğıt, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar,

Su hariç  yiyecek, içecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla

adayların gelmeleri kesinlikle yasaktır.

Su ise su şişeleri üzerindeki ambalajı çıkarmak şartı ile yani  etiketi alınmış şeffaf pet şişe içinde olabilir.

 

YKS’de Maske Takmak Zorunlu Mu?
Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılacak olan YKS’de adaylar, sınav öncesinde temizlenmiş ve dezenfekte edilmiş salonlarda sınava girecekler. Her oturumdan önce adaylar binalara alınırken, maske ve dezenfektan dağıtılacak. Adaylar isterlerse kendi dezenfektan ve maskelerini de yanlarında getirebilirler. Gerekli önlemler sağlandıysa isteyen adaylar, sınav anında maskelerini çıkarabilecekler.


NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

2020-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.


27 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00- 17.00 SAATLERİ ARASINDA VE 28 HAZİRAN 2020 PAZAR GÜNÜ 07.00 - 15.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ2020 YKS SORULARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZEtiketler:

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 425
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

Re: YKS 2020 SORULARI

Mesaj gönderen hadronx » 30 Haz 2020, 11:38


Cevapla

“GÜNCEL HABERLER” sayfasına dön